14 marca 2016

Wujek Google, masa powtórzeń i Cirilla

Tutaj powinnam już co nieco wyjaśnić, bo nie chce mi się wciąż tego samego pisać. Każdy bohater tego opka ma imię, która ma jakieś głębsze znaczenie (wygląd, charakter itp.), dlatego w tekście jest sporo nawiązań do znaczeń tych imion. Postanowiłam dać pełną listę znaczeń (jakkolwiek głupio by to nie brzmiało) właśnie w oddzielnej części (razem z krótką charakterystyką, bo nawet ja zaczęłam się gubić wśród tylu postaci).


1. Samboja - walcząca samotnie (imię słowiańskie):
Główna bohaterka; Kapłanka; Dostaje misję uświadomienia ludziom istnienia bogów i niańczenia Paskudzia; Wbrew pozorom uwielbia wszystko robić sama.

2. Mira (od Mirosławy) - sławiąca pokój i dobro (imię słowiańskie):
Wiedźma; Ma tatuaż smoka na ramieniu; Towarzyszka Samboi (więcej nie powiem bo zaspojleruję - dla niektórych to zbyt straszne uczucie, przekonałam się na własnej skórze); Wiedząc o swoim ludzkim życiu (tylko wiedźmy o nim pamiętają), świadomie wybiera lepsze ścieżki w swojej przyszłości.

Teraz leci seryjnie język bułgarski (tłumacz Wujka Google zawsze mógł coś po**rzanić, tak więc nie wincie mnie Bułgarzy/ki):


3. Cherensin - czarny grzech:
Demonica; Szuka Króla demonów; Ma trzy siostry; Imię jest nawiązaniem do jej charakteru (wspomniałam chyba, że normą dla niej jest kokietowanie młodych chłopców?).

4. Tsarbaros - hebanowy król:
Demon: Zakochała się w nim Cherensin; Opiekuje się jej siostrami po ataku ludzi; Ma czterech braci; Jego rogi układają się w koronę i ma hebanowe włosy.

5. Sivezda - srebrna gwiazda:
Najmłodsza siostra Cherensin, Demonica; Ma piękne, srebrne włosy.

6. Agne - baranek:
Trzecia w kolei siostra Cherensin, Demonica; Jej rogi przypominają baranie.

7. Maika - po matce:
Druga w kolei siostra Cherensin (te powtórzenia tak bolą >,<); Wygląda jak ich matka; Demonica.

Tutaj również wtrącił się Wujek Google (za bardzo lubię oryginalne imiona ^^):


8. Dzhoy - radość (rosyjski):
Elfka; Przewodniczka plemienia; Informuje Samboję o przebiegu wojny; Tutaj występuje lekki paradoks, bo nasza kochana Dzhoy nigdy nie jest radosna.

9. Vuk - wilk (słowacki):
Wampir; Nie lubi Miry; Pomaga głównej bohaterce; Ma brata bliźniaka; Swoją walką przypomina samotnego, starego wilka.

10. Svositi - niedźwiedź (słowacki):
Wampir; Brat bliźniak Vuka; Jest bardzo brutalny i agresywny w walce (jak wściekły niedźwiedź, ROOOARR!!).
Paskudź tak naprawdę nie jest imieniem, to nazwa demona słowiańskiego (psa ze skrzydłami). Jeszcze nie chcę go zdradzać, żyjcie w niepewności.Sonya to imię wymyślone przez Naaaanana (tak, będę cię za każdym razem wspominać). Łaskawie zgodziłam się na taką usługę, ale więcej tego nie zrobię (nie chcę już nic więcej słyszeć o Cirilli, za bardzo lubię "Wiedźmina").
Paskudź jest psemNaprawdę, ale to naprawdę mnie kusi, by napisać coś więcej, ale nie mogę. I zdaję sobie sprawę, że ta charakterystyka jest strasznie lakoniczna, powinnam chociaż opisać ich trochę bardziej szczegółowo, ale lubię niespodzianki. Sama nie wiem za bardzo jakie cechy im przypisać, oczekuję od siebie, że sama się zaskoczę (pewnie was też ^^).

Także, w ten, w miarę optymistyczny sposób, zakończę poprzedni rozdział (proszę, niech choć trochę będzie melodramatyczny, bardzo proszę). Czekajcie na następny (mam nadzieję że pojawi się w terminie).

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

© Anonim jest tylko wtedy dopuszczalny, gdy piszący go rzeczywiście jest nikim.
Maira Gall